REKLAM
Web Programlama

LG G4 Android 7 Güncellemesi Nihayet

LG markasının 2015 yılı amiral gemisi olarak piyasaya çıkan LG G4 modeli uzunnnnn bir bekleyişten sonra nihayet Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı.

Merhaba arkadaşlar,

LG markasının 2015 yılı amiral gemisi olarak piyasaya çıkan LG G4 modeli uzunnnnn bir bekleyişten sonra nihayet Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı.

Elbette bu telefonlar birçok farklı ülke kodu ile üretiliyor ve satılıyor. Haliyle güncellemeler de bu kod numaralarına göre firmanın belirlediği bir sıra ile dağıtılmaya başlanıyor. OTA üzerinden ve LG Bridge uygulaması üzerinden yapılabilen Android 7.0 Nougat güncellemesi şuan için Güney Kore LG G4 modelleri için müsait. Bu da demek oluyor ki çok yakın zamanda tüm G4’ler için Android 7.0 güncellemesi gelecek.

Tabi bir de şu durum var; PARALEL İTHALAT ya da YURTDIŞI satın alımı.

Paralet ithalat yoluyla edindiğiniz bir telefonunuz varsa ya da yurt dışından bir telefon aldıysanız ve bu telefonlar da erken güncelleme alabilecek kod numaralarına sahipse bizim ülkemizin koduna göre alacağı güncellemeyi beklemeden de telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Güncellemeyi LG Bridge uygulaması üzerinden kontrol etmek için telefonu bilgisayara kablo ile bağlayıp kontrol edebilirsiniz.

Başka bir yöntem de telefonunuzun ayarlarına girip. Genel sekmesine geçtikten sonra en altta bulunan Telefon Hakkında menüsüne girebilirsiniz. Sonraki adımda Güncelleme Merkezi ve oradan da Yazılım Güncelleme seçeneği üzerinden telefonunuza güncelleme gelmiş mi? Güncelleme almaya müsait mi diye kontrol edebilirsiniz.

Umarız en erken güncellemeyi hep siz alırsınız 🙂

Görüşmek üzere.

Leave a Comment